“بینی میتواند همانقدر که زیباست همانقدر هم طبیعی باشد”

ایجاد هارمونی و تناسب در اجزاء  صورت از طریق جراحی بینی بايستى آنگونه باشد که در  نگاه اول  جذابیت چشم ها (eye contact) و زیبائی لب ها و گونه ها توجه را به خود جلب کند نه  فرم بینی  : پس

” عمل بینی موفق را مى توان در  چشم ها  دید  ” 

 

به اعتقاد من  آن چيزى که میتواند باعث موفقیت عمل و رضايت  بیمار شود مشاوره و گفتگوی روراست قبل از عمل و استفاده از تکنیک های صحیح و دقیق  حين جراحيست . به عنوان  متخصص جراحی بینی ، با آگاهى از  آنچه میتوان  وآنچه که نمیتوان  انجام داد، سعى خواهم كرد بر سر نتایج  واقعی و خواستِه های ایده آلیستی و غیر واقعی با بيماران به تفاهم برسم .

 

هدف از جراحی بینی ارتقاء موقعیت شغلی یا اجتماعی و یا عشقی و عاطفی  فرد نیست. بلکه بینی که قرار است ظاهر بهتری داشته باشد تنها قرار است ظاهر بهتری داشته باشد نه چیز دیگری ،  هرچند به هر حال  بدنبال یک عمل بینی موفق اغلب اوقات ظاهر بهتر و جذاب تر فرد میتواند باعث اعتماد به نفس بیشتراو و در نتیجه بدست آوردن موقعیت های اجتماعى  بهتری شود.

عمل بینی آمیزه ایست است از علم وهنر  (art & science)

شناخت کافی از مبانی هنرهای تجسمی مثل طراحی   نقاشی  و عکاسی  به من به عنوان جراح این توانایی را میدهد تا  زیبایی شناسی شخصی خود از تناسب اجزاء صورت و بینی بیماران را در عمل نيز به آنها منتقل کنم .  چنانچه شما بايستى توجه  یک جراح زیبایی به جزيیات و داشتن حس هنری  را در محل کار وی نیز مشاهده واحساس کنید .

 

در مشاوره زمان زیادی رابه گفتگو با بیمار و همراهان اختصاص داده ، سعی میکنم خواسته های آنها راكاملا درك كنم و از اينكه آنها ٢ يا ٣ مشاوره دیگر هم انجام دهند استقبال كرده اعتقاد دارم اين كار باعث ميشود تا آنها بهترین انتخاب را داشته و هميشه از انتخاب خود دفاع كنند.

 

استفاده از جدیدترین نرم افزارهای کامپیوتری  این امکان را میدهد که باكمك تصاویر تغییر یافته در مورد جزییات این تغییرات بحث کنيم. همان طور که این کار را شخصا انجام میدهم ،اعتقاد دارم  که تنها جراح میتواند نشان دهد كه كدام تغييرات بر روی تصاوير در عالم واقع نيز  قابل انجام است. با این حال به بیماران تاکید میشود که این تغییرات صرفا آنچیزی نیست که حتمأ بايستى  محقق شود بلکه این تغییراتی است که بايستى در نظر گرفته شود .

 

در نهايت هدف اصلى از جراحى زيبايى بينى  رسیدن به فرمی است که افراد  انتظار دارند ، نه آنچه  که صرفا نظر و دیدگاه جراح است . البته در مشاوره ، آنالیز بینی و صورت و اصول زیبایی شناسی و تناسب اجزا  در هر مورد ارايه و بحث خواهد شد  ولی در نهایت  نظر نهایی بیمار تعیین کننده خط و مشى اصلى جراحيست . از اينرو از بيماران درمورد ۳ عیب اصلی بینی شان که آنها را بیش از همه آزرده و ناراضی میکند سوال شده که پاسخ آنها مبنای اصلی برای طرح ریزی عمل هر فرد خواهد بود .

 

درحیطه کاری , تمرکز کامل بر حیطه جراحی بینی واستفاده ازتمامی دانش روز چه از طریق کتب مرجع  ویا از طریق وب و نیز آگاهی از آخرین یافته ها و تکنیک های جراحی  از طریق شرکت در کنگره ها وسمینارهای داخلی و خارجی و تماس با جراحان نامی این رشته در دنیا   (Dr.daniel -Dr. toriumi   -Dr.nassi f)   و نیز  پیروی از مکاتبی خاص در هر قسمت از جراحی بینی، در نهايت  این امکان را ميدهد كه با سبک شخصی خود در جراحی بینی  بتوانم تجربیاتم  را به بیمارانم ارائه دهم.